Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Просимо оцінити роботу адміністрації школи
Всього 41 людина

Запобігання булінгу 2023/2024

Дата: 11 грудня 2023 о 10:11, Оновлено 30 вересня 2024 о 13:02
Автор: Кочмар О. А.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Конвенція про права дитини

КОДЕКС БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Про охорону дитинства

ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

ПРО СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ І ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)

http://Лист МОН від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18.12.2018 р. №2657-VІІІ"

"Протидія булінгу" (сайт МОН України)

Сайт Stopbullying

Міністерство Юстиції України

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-planu-zahodiv-spryamovanih-na-zapobigannya-ta-protidiyu-bulingu-ckuvannyu-v-zakladah-osviti

https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/608/6c1/164/6086c116486d1562090028.pdf

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

           Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

         Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

           Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

           Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

          Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

{Кодекс доповнено статтею 173-4згідно із Законом№ 2657-VIII від 18.12.2018}

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII")

  1. В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
  2. Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
  3. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
  4. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:

- Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

- Така ж поведінка,вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

- За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ        БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

            3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

            4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

          5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор навчальногоьзакладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Черкаська загальноосвітня школа І-Ш ступенів №25

Черкаської міської ради Черкаської області

вул.  Нарбутівська 206, м. Черкаси, 18030, тел. 73-16-92

е-mail: school25_ck@ukr.net Код ЄДРПОУ 25728145

НАКАЗ

30.08.2023                             м.Черкаси                                   № 54 а/г

                                     

Про протидію булінгу в закладі освіти

у 2023/2024 навчальному році

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 № 2657-VIII, листа Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 р. № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 28 грудня 2018 р. № 2657- VIII», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 р. № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», листа МОН України від 13.04.2020 р. № 1/9-207 «Роз’яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 р. № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» з метою створення безпечного освітнього середовища, превенції в закладі освіти булінгу (цькування) ,

НАКАЗУЮ:

      1.Призначити  заступника директора з виховної роботи Лідію МИСЬКО, відповідальною особою за проведення з учасниками освітнього процесу роботи щодо протидії булінгу (цькування).

Заступнику директора з навчально-виховної роботи Лідії МИСЬКО:

    1. Створити робочу групу для розробки Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) та Правил поведінки здобувачів освіти в закладі.
    2. Проводити моніторинг ефективності впровадження Плану заходів (за потреби, але не рідше одного разу на семестр), узагальнюючи результати вивчень наказами, довідками.
    3. Затвердити та оприлюднити Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти.
    4. Затвердити та оприлюднити Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі.
    5.  Невідкладно повідомляти (у строк, що не перевищує однієї доби) департамент освіти про випадки булінгу в закладі освіти.
    6. Інформувати про випадок булінгу службу  у справах дітей та відділ ювенальної превенції м. Черкаси  для вирішення питання соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу з метою надання соціальних послуг.
    7. Створити Комісію з питань розгляду боулінгу по Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області.
    8. Організувати засідання Комісії з розгляду булінгу упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення про булінг та завершити роботу не пізніше десяти робочих днів, надавши рекомендації педагогічним працівникам та батькам із зазначенням заходів виховного впливу на сторони та свідків булінгу.
    9. Провести до 01 вересня 2023 року інструктаж (алгоритм дій) для всіх працівників закладу освіти щодо їх обов’язку повідомляти про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
  1. Класним керівникам 1-11 класів:

3.1.    Провести просвітницько-профілактичні заходи з батьками, учнями щодо роз’яснення основних причини, ознак булінгу, мобінгу та ознайомити з алгоритмом дій.

3.2.    Упродовж 2023/2024н.р. організувати проведення заходів у будь-якій формі: зустрічі, бесіди, консультації, лекції, круглі столи, тренінги, тематичні заходи, конкурси, спільні перегляди та обговорення тематичних відео сюжетів, літературних творів щодо попередження булінгу для всіх учасників освітнього процесу.

3.3.    Оприлюднити телефони довіри та розмістити їх у класних куточках.

3.4.    Невідкладно інформувати  заступника директора з навчально-виховної роботи Лідію МИСЬКО про випадки булінгу.

4.  Практичному психологу Вікторії ГРИГОР`ЄВІЙ,  соціальному педагогу Тетяні КОЧМАР :

    1. Забезпечити надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які постраждали від булінгу, вчинили булінг, стали його свідками, створення моделі партнерства та підтримки між педагогічними працівниками та батьками.
    2. Продовжити профілактичну роботу з питань запобігання і протидії булінгу.
    3. Забезпечити системне підвищення кваліфікації з питань запобігання та протидії булінгу та виховання нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу як порушення прав людини.
    4. Продовжити роботу з питань запобігання і протидії булінгу у координації зі службою у справах дітей , центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Черкаської міської ради.
    5. Провести роз’яснювальну роботу з даного питання з усіма працівниками закладу освіти.
    6. Розмістити на веб-сайті інформаційні матеріали запобігання та протидії булінгу, номери телефонів «гарячих ліній», служб підтримки, державних та недержавних організацій, куди можуть звертатися постраждалі особи.
    7. Долучитись до відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу та провести тематичні заходи.
    8. Залучати до антибулінгової пропаганди представників правоохоронних органів, громадських організацій, громадських організацій, презентувати кращі профілактичні заходи на веб-сайті.

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор                                                                   Ольга КОЧМАР

З наказом ознайомлені:

_______ Надія БАБЕНКО         

_____________

_______ Наталія БАЛІНА

_____________

______Лідія БАЗІЛЕВСЬКА

_____________

_______ Марина БОЗЕ

_____________

_______ Людмила БОЙКО

_____________

_____Валентина ЧЕРНЕНКО

_____________

_____Тетяна КОЧМАР

_____________

_______Інна ВІТЬКО

____________

_______ Ірина ВОВЧЕНКО

_____________

______Олена АЛЕКСЄЄВА

_____________

_______ Ольга ГОЛОВАНЬ

_____________

_______ Анастасія КОВАЛЬ

_____________

______Ольга КОЛОМІЙЧУК

_____________

____Алла КОНСТАНТИНОВА

_____________

_______ Ольга КУЦА

_____________

______Юлія КАМІНСЬКА

_____________

_______ Альона ЛУК’ЯНЕНКО

_____________

_______ Тамара МАГЛЬОВАНА

_____________

_______ Лідія МИСЬКО

_____________

_______ Людмила МОТУЗ

____________

_______ Анна МЕДИНСЬКА

_____________

_______ Роман НАСТЕНКО

_____________

_______ Дар’я УРСУЛЯК

_____________

_______Нікіта ОГОРОДНИК

_____________

_______ Дарина ПАНАСЕНКО

_____________

_______ Наталія ПЛАХТІЙ

_____________

_______ Світлана РУДІКЕВИЧ

_____________

_______ Наталія СИДОРЕНКО

_____________

____Тетяна СКОРОБОГАТОВА

_____________

_______ Олександр ХАБЛО

_____________

______Людмила СКРИПЧЕНКО

__________

______Вікторія ГРИГОР’ЄВА

_____________

_______ Ольга ГУРЖІЙ

_____________

_________Антон НІКІТЕНКО

________________

_____Олександра КИРИЧЕНКО

_____________

_____Марина ОЛЕКСІЙЧУК

___________

_______Неоніла КОЗОВА

_____________

_______ Людмила ЗОРЯ

_____________

_______ Анжела ІГНАТЬЄВА

_____________

______Ілона КРУПЕНКО

_______

_________Олена НАКАЗНЕНКО

_________  

________Тетяна МАРЧУК    

______________                      

_______ Галина ШАПКА

_____________

_______ Лариса ШВОРІНЬ

_____________

_______ Аліна ЯРЕМЕНКО

_____________

______Алла ШПИЦЯ

____________

_______ Лілія ШВЕЦЬ

_____________

______Тетяна КОЧМАР

_________

                                                                                      ДОДАТОК 2

                                                               до наказу № 54 а/г від 30.08.2023

Порядок подання  (з дотриманням конфіденційності)

заяви про випадки булінгу (цькування)

1.Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

 2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

 3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

 4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

 5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

               Директор                                                        Ольга КОЧМАР

Черкаська загальноосвітня школа І-Ш ступенів №25

Черкаської міської ради Черкаської області

вул.  Нарбутівська 206, м. Черкаси, 18030, тел. 73-16-92

е-mail: school25_ck@ukr.net Код ЄДРПОУ 25728145

НАКАЗ

30.08.2023                            м.Черкаси                                   № 55 а/г

                                                         

Про створення комісії

з розгляду випадків булінгу

у закладі освіти

         На виконання Закону України № 8584 від 18.12.2018р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти, науки та молоді, з метою виявлення та протидії булінгу серед учасників освітнього процесу, швидкого реагування на такі випадки,

НАКАЗУЮ:

     1.Створити в закладі освіти  комісію з розгляду випадків булінгу серед учасників освітнього процесу у такому складі:

Голова комісії – Ольга КОЧМАР, директор школи;

Секретар комісії – Ольга ГУРЖІЙ, педагог-організатор

Члени комісії:  заступник директора школи з навчально-виховної роботи Лідія МИСЬКО,  соціальний педагог Тетяна КОЧМАР,  практичний психолог Вікторія ГРИГОР'ЄВА, голова МО вчителів початкових класів Марина БОЗЕ, голова МО класних керівників Олена НАКАЗНЕНКО, голова ради школи Галина ШАПКА, медична сестра Олена БАРІНОВА.

    2.У випадках скликання комісії до її роботи залучати батьків, чиї діти причетні до випадків булінгу.

    3. Засідання комісії проводити у випадку письмової заяви директору школи.

    4. З метою профілактики проявів негативної поведінки учнів, чиї дії у майбутньому можуть кваліфікуватися як булінг, невідкладно скликати засідання комісії та залучати батьків учнів до її засідань.

    5. До роботи комісії залучати уповноважених осіб Національної поліції України та Служби у справах дітей.

    6. Класним керівникам постійно проводити роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо їх відповідальності за дії, які прирівнюються до булінгу.

     7. Довести до відома усіх педагогічних працівників про персональну відповідальність за випадки булінгу з їх боку чи спробу втаємничення таких випадків зі сторони учнів чи колег по роботі.

     8. З даним наказом ознайомити усіх педагогічних працівників, учнів та їх батьків.

     9. Копію даного наказу розмістити на офіційному сайті школи.

     10. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

                Директор                                           Ольга КОЧМАР

З наказом ознайомлені:

_______ Надія БАБЕНКО         

_____________

_______ Наталія БАЛІНА

_____________

______Лідія БАЗІЛЕВСЬКА

_____________

_______ Марина БОЗЕ

_____________

_______ Людмила БОЙКО

_____________

_____Валентина ЧЕРНЕНКО

_____________

_____Тетяна КОЧМАР

_____________

_______Інна ВІТЬКО

____________

_______ Ірина ВОВЧЕНКО

_____________

______Олена АЛЕКСЄЄВА

_____________

_______ Ольга ГОЛОВАНЬ

_____________

_______ Анастасія КОВАЛЬ

_____________

______Ольга КОЛОМІЙЧУК

_____________

____Алла КОНСТАНТИНОВА

_____________

_______ Ольга КУЦА

_____________

______Юлія КАМІНСЬКА

_____________

_______ Альона ЛУК’ЯНЕНКО

_____________

_______ Тамара МАГЛЬОВАНА

_____________

_______ Лідія МИСЬКО

_____________

_______ Людмила МОТУЗ

____________

_______ Анна МЕДИНСЬКА

_____________

_______ Роман НАСТЕНКО

_____________

_______ Дар’я УРСУЛЯК

_____________

_______Нікіта ОГОРОДНИК

_____________

_______ Дарина ПАНАСЕНКО

_____________

_______ Наталія ПЛАХТІЙ

_____________

_______ Світлана РУДІКЕВИЧ

_____________

_______ Наталія СИДОРЕНКО

_____________

____Тетяна СКОРОБОГАТОВА

_____________

_______ Олександр ХАБЛО

_____________

______Людмила СКРИПЧЕНКО

__________

______Вікторія ГРИГОР’ЄВА

_____________

_______ Ольга ГУРЖІЙ

_____________

_________Антон НІКІТЕНКО

________________

_____Олександра КИРИЧЕНКО

_____________

_____Марина ОЛЕКСІЙЧУК

___________

_______Неоніла КОЗОВА

_____________

_______ Людмила ЗОРЯ

_____________

_______ Анжела ІГНАТЬЄВА

_____________

______Ілона КРУПЕНКО

_______

_________Олена НАКАЗНЕНКО

_________  

________Тетяна МАРЧУК    

______________                      

_______ Галина ШАПКА

_____________

_______ Лариса ШВОРІНЬ

_____________

_______ Аліна ЯРЕМЕНКО

_____________

______Алла ШПИЦЯ

____________

_______ Лілія ШВЕЦЬ

_____________

                                                                         Додаток до наказу

                                                                                 від 30.08.2023 54 а/г

ПЛАН

ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

НА 2023 - 2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК В 

Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області

№ з/п

Вид роботи

Цільова аудиторія

Період виконання

Відповідальний

Первинна профілактика 

1.

Забезпечення інформацією сайт школи щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 року за №2657

Учні, батьки, вчителі

1 раз на семестр

Григор'єва В.В, Кочмар Т.В., психологічна служба, Мисько Л.М.,

ЗДНВР 

2.

Вивчити стан виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29.10.2010 № 1023 «Щодо профілактики злочинності і    правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту» та вжити додаткових заходів щодо збільшення відсотку зайнятості дітей та підлітків організованими формами позашкільної освіти у вільний від навчання час.

До 

05. 09.2022

Адміністрація  закладу освіти

3.

Організація постійного чергування в місцях загального користування (їдальня, коридор, роздягальня, шкільне подвір’я) і технічними приміщеннями

Постійно 

Мисько Л.М., ЗДВР 

Олексійчук М.П., заступник директора з адміністративно- господарської роботи 

4.

Провести виховні години на теми

«Права та обов’язки учнів», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Мої ідеали та цінності», «Керування емоціями», «Я і мої друзі», «Стосунки у колективі», «Конфлікти. Типи конфліктів. Знаходження конструктивного виходу з конфліктної ситуації»

Учні 5 -11 класів

Вересень-грудень

класні керівники 5-11 класів

5.

Робота з учнями, що перебувають на внутрішньо шкільному обліку:

  • індивідуальні бесіди,
  • спостереження,
  • відвідування уроків,
  • залучення до участі в роботі гуртків та спортивних секцій, контроль за відвідуванням,
  • залучення до позакласної роботи,
  • діагностика причин та запобігання правопорушенням.

Учні 1-11 класи

Протягом року

Класні керівники, соціальний педагог, практичний психолог, педагог-організатор

6.

Створити комісію з розгляду випадків булінгу та оформити журнал реєстрації рішень комісії

До 01.09.2023

Мисько Л.М., ЗДНВР

7.

Оприлюднити на офіційному веб-сайті, сторінці ФБ, дошці оголошень:

-Телефон довіри;

-Правила поведінки здобувачів освіти;

-План заходів освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;

-Процедури подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу в закладі освіти;

-Порядок реагування  на доведені випадки булінгу у школі та відповідальність  осіб, причетних до булінгу.

Учасники освітнього процесу

вересень

Практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор, ЗДНВР

8.

Всукраїнський тиждень протидії булінгу в закладі освіти

Учні, вчителі

27.09.2023-

03.10.2023

Психологічна служба,

класні керівники, ЗДНВР

9.

Міні – тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті»

Учні 1 – 4 класів

жовтень

Вчителі інформатики в початкових класах

10.

Провести місячник з протидії булінгу та насильства «Зупинимо булінг разом!»:

Перегляд мультфільмів з коментуванням:

Мультфільм «Жив собі чорний кіт»;Мультфільм «Про пташок»

 Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво», Мультфільм «Курка, яка несла всяку всячину»,

Виховні години:

Стоп! Тут мій кордон або правила безпечної поведінки;

Це  - моя територія!

Профілактика булінгу в учнівському колективі;

Перегляд мультфільмів з коментуванням, щодо кібербулінгу:

Мультфільм «Мобільні – це класно»; Мультфільм «Історія двох пар»,Мультфільм «Ти також заблукав у цьому світі, як і я?»

 Мультфільм «Залежність від соціальних медіа»


Учні 1-11 класів







 

Учні 1-4 класів


січень







 

Соціальний педагог, практичний психолог, класні керівники, ЗДНВР

11.

Акція «16 днів проти насилля» за окремим планом

Учні 1-11 класів

Листопад-Грудень

Практичний психолог, вчителі права, соціальний педагог, класні керівники, ЗДНВР

12.

Круглий стіл для педколективу «Безпечна школа. Маски булінгу»

вчителі

січень

Психологічна служба , ЗДНВР, класні керівники 

13.

Місячник правових знань за окремим планом.

Учні 1-11 класів

Лютий

Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники, ЗДНВР, вчителі права

14.

Виступ агітбригади « Рубікон» «Як правильно дружити»

Учні 1-11

березень

Педагог-організатор

15.

Заняття з елементами тренінгу для учнів 9-11 класів «Як не стати учасником булінгу»

Учні 9-11 класів

квітень

Класні керівники 9-11 класів

16.

Консультування класних керівників психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуацій.

Класні керівники

Протягом року

Практичний психолог, соціальний педагог

17.

Проходження безкоштовного курсу «Недискримінаційний підхід у навчанні» на сайті EdEra, «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти» (освітня платформа «PROMETHEUS»)

Вчителі

Протягом року

Класні керівники 1-11 класів

18.

Співбесіда з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу  

Вчителі

Протягом року

Практичний психолог, соціальний педагог

19.

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг»

Батьки учнів 1-11 класів

січень

Класні керівники 1-11 класів,соціальний педагог, вчителі інформатики 

20.

Консультативний пункт «Скринька довіри»

Учні, вчителі, батьки

Протягом року

Психологічна служба

21.

Години відвертого спілкування за участю представників Національної поліції «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу»

Заходи до Міжнародного дня протидії булінгу ( День боротьби з цькуванням)

Учні, батьки, вчителі

Листопад - грудень2023 року, березень-квітень 2024 року

03.05 2024

Соціальний педагог

Психологічна служба, 

класні керівники 1-11 класів,ЗДНВР

22.

Проведення моніторингу безпечності та комфортності закладу освіти шляхом анкетування

Батьки, вчителі, учні

Травень

Класні керівники 1-11 класів,

соціальний педагог ,

практичний психолог

Вторинна профілактика

23.

Розгляд заяв про випадки булінгу 

Індивідуально 

За заявою

Адміністрація школи

24.

Консультативні години

Конфліктуючі сторони

За потребою

 Психологічна служба

                                                                       

Додаток 1

 до наказу №55 а/г від 30.08.2023

ЖУРНАЛ

реєстрації заяв про випадки булінгу (цькування)

№ з/п

Дата прийняття заяви

Прізвище, ім’я, по батькові заявника

(здобувач освіти, батьки, законні представники, педагогічний працівник, інші особи)

Контактна інформація заявника

(адреса проживання, телефон)

Короткий зміст заяви

Прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, яка прийняла заяву

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 до наказу №55 а/г від 30.08.2023 

 

ЖУРНАЛ

реєстрації рішень комісії з розгляду випадків булінгу (цькування)

№ з/п

Дата засідання комісії

Номер рішення

Рішення та рекомендації комісії

Прізвище, ініціали та посада членів комісії

Підписи членів комісії

 

 

 

 

 

 

 

 Схвалено на засіданні

педагогічної ради школи                                                      Затверджено

 від 30.08.2023р.

протокол № 1                                              Директор________Ольга КОЧМАР

                                                                       від 30.08.2023р.

                                                                            

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ

по Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області

Ми – у безпеці

  • Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї (ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам).
  • Фізична конфронтація, цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.
  • Учні дотримуються правил безпеки (пожежна безпека, правила вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності під час занять).
  • Школярі використовують безпечно навчальне та спортивне обладнання.
  • Діти уникають будь-яких випадків фізичного, психологічного, економічного, кібербулінгу.
  • Учні користуються Інтернетом, не забуваючи про правила безпеки в Інтернеті.

Ми – ввічливі

  • У школі учні висловлюють свої погляди толерантно.
  • Поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.
  • Поводяться ввічливо, проявляють повагу до старших, піклуються про

молодших школярів.

  • Поважають цінності та традиції своєї школи.
  •  На уроках учні уважні і поводяться так, щоб чути своїх товаришів,

звертаються один до одного шанобливо.

  • Учні бережуть майно школи, підручники, навчальні посібники та інші дидактичні матеріали, технічні засоби, дбають про чистоту та порядок на території школи, в навчальних класах та кабінетах.

Ми – старанні і наполегливі у навчанні

  • Учні приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займають своє робоче місце, готують все необхідне навчальне приладдя, до уроку, дотримується розкладу.
  • Діти переміщаються по школі спокійно.
  • У зимовий час учні залишають свій верхній одяг у гардеробі.
  • Слідкують за особистими речами.
  • На уроках учні гаджетами не користуються
  • Старанно виконують домашні завдання.
  • Дотримуються академічної доброчесності.
  • Беруть участь у позакласних  загальношкільних заходах.
  • Відвідують їдальню згідно з графіком, дотримуються правил поведінки та етикету за столом.

Гарячі телефонні лінії:

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

Національна поліція України 102

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.